Poplenerowa wystawa Krakowskiego Klubu Fotograficznego oraz Jednostki Strzeleckiej 2039 Kraków z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości połączona z prezentacją kart do gry MARSZAŁKOWSKIE wystawa od 15 XI 2018 do 28 II 2019 w Młodzieżowym Domu Kultury Fort 49 „Krzesławice” Kraków, os. Na Stoku 27b.

Krakowski Klub Fotograficzny oraz Jednostka Strzelecka 2039 Kraków zapraszają na poplenerową wystawę fotograficzną „Strzelecka Gromada” połączoną z prezentacją kart do gry „Marszałkowskie”. Wernisaż odbędzie się w MDK Fort 49 „Krzesławice” w Krakowie, os. Na Stoku 27b.

100. Rocznica Odzyskania przez Polskę niepodległości, to dobra okazja do przybliżenia Ruchu Strzeleckiego, który jest obecny w życiu Polaków od 1910 roku.

Wystawa, na którą serdecznie Państwa zapraszamy ukazuje skromny fragment z życia Strzelca. Poligon i intensywny trening wojskowy, to tylko część zajęć tysięcy osób służących w Jednostkach Strzeleckich. Równie ważne jak szkolenie wojskowe jest dla Strzelca uczestnictwo w inicjatywach społecznych, patriotycznych i religijnych. Znajdziecie nas Państwo nie tylko na poligonach ale wszędzie tam, gdzie ważna jest pomoc i wsparcie dla drugiego człowieka. W naszej świadomości wciąż funkcjonuje mocno zakorzeniony obraz żołnierzy I Kompanii Kadrowej czy też I Brygady Legionów Polskich rzucający niesprawiedliwy cień na Strzelców, a pamiętajmy, że to przecież właśnie ze Strzelców została sformowana Kadrówka i nie zapominajmy, że oni jako pierwsi zrobili najważniejszy krok w kierunku Wolnej Polski – „… My Pierwsza Brygada, Strzelecka gromada…”

Organizatorzy (kliknij w link):
— Krakowski Klub Fotograficzny NCK
— Jednostka Strzelecka 2039 Kraków
— Nowohuckie Centrum Kultury
— Marszałkowskie – karty do gry

— MDK Fort 49 „Krzesławice” w Krakowie 
Wystawa w Młodzieżowym Domu Kultury do końca lutego 2019 roku.

Skip to content